MÖBLER / Skåp & hyllor / Blomhylla, 3753677
*
nr 375 3677
Blomhylla,
metall/spegel, väggmodell, 55x85
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2005
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomhylla metall skåp spegel väggmodell
-
6037 Bokhylla
i form av en kanot, mäkrt Buttjer, 4 hyllor, mörkb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:55
-
6685 Bokhylleskåp
1940-tal, låda i sarg, skåp med spegelhyllplan, Br..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:32
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:36
-
6424 Hörnskåp
sengustaviansk stil, med vitrin. Höjd: 176 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:09
-
6679 Pottskåp
2 st snarlika, med olika stenskivor, låda i sarg, ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:49
-
6400 Pottskåp
Gustaviansk stil. Bredd: 43 cm, djup: 33 cm, höjd:..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:40
*
Blomhylla,
nr 375 3677
Blomhylla,
metall/spegel, väggmodell, 55x85
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2005 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomhylla metall skåp spegel väggmodell
-
6037 Bokhylla
i form av en kanot, mäkrt Buttjer, 4 hyllor, mörkb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:55 -
6685 Bokhylleskåp
1940-tal, låda i sarg, skåp med spegelhyllplan, Br..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:32 -
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:36
-
6424 Hörnskåp
sengustaviansk stil, med vitrin. Höjd: 176 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:09 -
6679 Pottskåp
2 st snarlika, med olika stenskivor, låda i sarg, ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:49 -
6400 Pottskåp
Gustaviansk stil. Bredd: 43 cm, djup: 33 cm, höjd:..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:40



